Шукати в цьому блозі

12/03/2015

Бешкетник Едісон   Відомий винахідник Томас Алва Едісон (до 83 років мав 1093 патенти) зробив неоціненний внесок у розвиток науки і техніки. З його іменем пов'язаний розвиток фотографії, електричних систем, кінематографа, телеграфу, телефону та ін. Багатьом відомо, що Томас Едісон запатентував електричну лампочку, але існує дуже багато цікавих фактів про Едісона, не настільки широко відомих публіці. 
   Одного разу юний Томас Едісон повернувся додому зі школи і передав мамі лист від учителя. Мама зачитала синові листа вголос, зі сльозами на очах: ​​"Ваш син - геній. Ця школа занадто мала, і тут немає вчителів, здатних його чомусь навчити. Будь ласка, вчіть його самі."Через багато років після смерті матері (Едісон до того часу вже був одним з найбільших винахідників століття) він одного разу переглядав старі сімейні архіви і наткнувся на цей лист. Він відкрив його і прочитав: "Ваш син - розумово відсталий. Ми не можемо більше вчити його в школі разом з усіма. Тому рекомендуємо вам вчити його самостійно вдома".Едісон проридав кілька годин. Потім записав у свій щоденник: "Томас Алва Едісон був розумово відсталим дитиною. Завдяки своїй героїчної матері він став одним з найбільших геніїв свого століття."
    Коли Едісону виповнилося 9 років, мама подарувала йому елементарну наукову книжку про те, як проводити хімічні досліди в домашніх умовах. Едісон настільки захопився, що витрачав усі свої кишенькові гроші на купівлю хімічних реактивів. У 10 років хлопчик у підвалі батьківського будинку організував цілу наукову лабораторію. Щоб ніхто не чіпав його препаратів, він на всіх пляшечках писав «отрута».

Немає коментарів:

Дописати коментар